18.05.2018 r. - Parkowanie na zieleńcu

  Wiosna zawitała w naszym mieście na dobre. Jest coraz bardziej zielono i kolorowo. Kierujący pojazdami zdają się tym nie przejmować i parkują swoje samochody na zieleńcu, przyczyniając się do jego niszczenia. Od kwietnia przeprowadziliśmy 112 kontroli parkowania na zieleńcach, z czego ujawniliśmy 37 wykroczeń. Przypominamy, że: Zgodnie art. 144 § 1. Kodeksu Wykroczeń – Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące ...

Czytaj więcej »
17.05.2018 r. - Sprzątanie Świata 2018

  W dniach 15-16 maja 2018 r. na terenie naszego miasta odbyła się kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata”. Jak co roku funkcjonariusze naszej jednostki przyłączyli się do tego przedsięwzięcia i posprzątali tereny zanieczyszczone odpadami. Sprzątanie świata to także wspólna lekcja poszanowania środowiska, którą prowadzimy przez cały rok. Naszym celem jest inicjowanie działań ukierunkowanych na selektywną zbiórkę odpadów i eliminowanie dzikich wysypisk śmieci. ...

Czytaj więcej »
17.05.2018 r. - 4 promile za 900 złotych

Strażnicy którzy zakończyli interwencję wobec osób spożywających alkohol na terenie jednego z gliwickich skwerów, zauważyli osobę leżącą na ławce. Bezzwłocznie ruszyli mężczyźnie z pomocą, po sprawdzeniu czynności życiowych i rozpoznaniu sytuacji, okazało się, że osoba jest pod wpływem alkoholu. Mundurowi próbowali nawiązać kontakt z nietrzeźwym, ale nie reagował na ich polecenia. Po odzyskaniu świadomości, mężczyzny zaczął spożywać alkohol, pluć, używać słów nieprzyzwoitych i niestosował się do wydawanych p ...

Czytaj więcej »
16.05.2018 r. - Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przy Zespole Szkół Samochodowych, gdzie mieliśmy przyjemność sędziować zmaganiom drużyn. W turnieju brało udział kilka szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każda drużyna musiała zmierzyć się w następujących konkurencjach: Test z wiedzy ogólnej z zakresu przepisów ruchu drogowego, Udzielanie I pomocy przedmedycznej, Jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, Jazda rowerem po torze przeszkód. Ostatec ...

Czytaj więcej »
14.05.2018 r. - Kwietniowi mistrzowie parkowania

W kwietniu kierowcy najcześciej blokowali chodniki aby skutecznie uniemożliwić komunikacje pieszym, popełniali także inne wykroczenia, które prezentujemy poniżej.   {gallery}mistrzowie_parkowania/2018/kwiecien{/gallery} ...

Czytaj więcej »

 

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...