fbpx
24 kwietnia 2021

30 lat minęło

image_pdfimage_print

24 kwietnia 1991 r. Rada Miejska w Gliwicach przyjęła Uchwałę o utworzeniu jednostki budżetowej – Straży Miejskiej. Na początku siedziba jednostki mieściła się w budynku gdzie mieści się Urząd Miejski, następnie w aktualnej siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul.Górnych Wałów 9, później w oficynie przy ul. Zwycięstwa 31, a od 2002 roku do teraz siedziba mieści się w budynku przy ul. Bolesława Śmiałego 2a.

W 1991 roku rozpoczęło swoją pracę 20 strażników, a aktualnie swoją służbę pełni 79 funkcjonariuszy. Wówczas średnia dzienna ilość zgłoszeń od Mieszkańców wynosiła ok. 10-15, aktualnie to ok. 40-60 zgłoszeń a nawet i więcej w ciągu dnia.
To 30 lat ciężkiej, ale również w dużej mierze satysfakcjonującej pracy. Ochrona porządku i spokoju na terenie miasta, pomoc bezdomnym, działania profilaktyczne, kontrole spalania odpadów, pomoc dzikim i bezdomnym zwierzętom – to tylko niektóre z realizowanych zadań.

Dziękuję serdecznie Państwu w imieniu swoim oraz pracowników za każde dobre słowo. Wykonujemy naszą pracę aby służyć Mieszkańcom i nie oczekujemy za nią pochwał – jednak każde okazane wsparcie jest nieocenionym motorem napędowym do dalszego działania.

Mimo upływu lat, niezmiennie “jesteśmy, aby pomagać” – mówi Janusz Bismor, Komendant Straży Miejskiej w Gliwicach.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content