fbpx
23 listopada 2021

Nadciąga zima

Często spotykamy się z pytaniami co można zrobić, jak reagować czy gdzie zgłaszać nietypowe sytuacje związane np. z osobami bezdomnymi
image_pdfimage_print

Najważniejsze jest, aby nie pozostać obojętnym, bo czasem nasza reakcja może decydować o czyimś życiu. Jeżeli chodzi o osoby bezdomne, kontrolujemy na co dzień takie osoby oraz miejsca ich przebywania, w okresie zimowym te działania są wzmożone, ale jeżeli Państwo zauważycie osobę bezdomną, która zdaje się potrzebować pomocy – zawsze warto zatrzymać się na chwilę i zainteresować. Jeżeli taka osoba potwierdzi chęć otrzymania pomocy – przypominamy nasz całodobowy numer alarmowy 986, pod którym można zgłaszać takie sytuacje oraz specjalny numer dedykowany osobom bezdomnym 987.

Ale pamiętać warto również, iż nie tylko osoby bezdomne mogą potrzebować pomocy. Należy zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas.

Czy czasem starsza pani, która usiadła na przystanku w nienaturalnej pozycji, nie potrzebuje przypadkiem pomocy. Czy starszy pan wracający z zakupów, który zatrzymał się na chwilę przy budynku na pewno dobrze się czuje.

Nie bądźmy obojętni, bo nie wiadomo kiedy to my możemy potrzebować pomocy.

Odsyłamy również do odsłuchania wywiadu, którego w ostatnich dniach dla Radio CCM udzielił Zastępca Komendanta – o problemie bezdomności

Rozmowa Zastępcy Komendanta w Radio CCM

 

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content