fbpx

Niestosowanie się do „zakazu zatrzymywania się” było początkiem kłopotów.

Sąd po zapoznaniu się z przedstawionym materiałów dowodowym uznał, że okoliczności czynów zarzucanych we wniosku o ukaranie oraz wina obwinionego nie budzą  wątpliwości.
image_pdfimage_print

Na początku 2024 r. pewien kierujący zatrzymał się na ulicy Zygmunta Starego w Gliwicach. Nie zauważył bądź nie chciał zauważyć „zakazu zatrzymywania się”  obowiązującego na odcinku, gdzie się zatrzymał.
Podczas podjętej przez nas interwencji okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na drogach publicznych,

Ponieważ, tego rodzaju zachowań nie wolno tolerować, stosowny wniosek o ukaranie trafił do Sądu.
Sąd po zapoznaniu się z przedstawionym materiałów dowodowym uznał, że okoliczności czynów zarzucanych we wniosku o ukaranie oraz wina obwinionego nie budzą  wątpliwości.

Kierujący, w związku z popełnieniem wykroczeń z art.92 §  kodeksu wykroczeń, oraz art.94 § 1 kodeksu wykroczeń został ukarany kara grzywny w kwocie 1800 zł.

Otrzymał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy oraz został zobowiązany do pokrycia kosztów w wysokości łącznie 250 zł.

Przypominamy

Art. 92 § 1 Kodeksu Wykroczeń
Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Art. 94 § 1 Kodeksu Wykroczeń
Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content