fbpx
19 lipca 2022

Zagrażał życiu swojemu i innych na drodze

W miniony piątek (15.07) w trakcie przejazdu ul. Daszyńskiego naszą uwagę zwrócił huk dochodzący ze strony ronda prof. Stanisława Fryzego (dzielnica Wójtowa Wieś, rejon 5).
image_pdfimage_print

W miniony piątek (15.07) w trakcie przejazdu ul. Daszyńskiego naszą uwagę zwrócił huk dochodzący ze strony ronda prof. Stanisława Fryzego (dzielnica Wójtowa Wieś, rejon 5). Na miejscu zastaliśmy przewrócony trójkołowiec oraz znak drogowy leżący na przejściu dla pieszych. Natychmiast pomogliśmy mężczyźnie wydostać się ze środka, a następnie zabezpieczyliśmy teren zdarzenia. W trakcie czynności wyjaśniających okazało się, że osoba ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a także, albo przede wszystkim jest pod wpływem alkoholu*, co zostało to potwierdzone przez wezwany na miejsce patrol policji, która będzie prowadziła dalsze czynności w sprawie.

Pamiętajcie, że nie jesteście jedynymi uczestnikami ruchu, a stwarzając zagrożenie tak nieodpowiedzialnymi czynami narażacie innych i siebie na niebezpieczeństwo.

*art. 178a §1 Kodeksu Karnego

„Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Udostępnij:
Open chat
Potrzebujesz pomocy?
Jak możemy Ci pomóc?
Skip to content