2020

Fajerwerki, petardy, sztuczne ognie to nieodłączne elementy Sylwestra i Nowego Roku. Niestety zabawa sztucznymi ogniami nie zawsze kończy się szczęśliwie. Każdego roku w tych dniach dochodzi do wypadków za sprawą niewłaściwego używania wyrobów pirotechnicznych. Najczęstszą konsekwencją są oparzenia rąk i twarzy, urazy oczu, uszkodzenia słuchu, poważne uszkodzenia ciała, a także pożary.

Kupując wyroby pirotechniczne sprawdźmy czy nie posiadają one żadnych wad mechanicznych takich jak pęknięcia, przerwania, wybrzuszenia oraz czy wszystkie elementy są dobrze ze sobą spasowane. Przed odpaleniem petard należy zapoznać się z instrukcją obsługi i postępować zgodnie z nią. Fajerwerków nie należy odpalać wewnątrz pomieszczeń, na balkonach, a także w miejscach, w których mogłyby wywołać pożar. Nie wolno podchodzić do niewybuchów i ponownie próbować je odpalać. Trzeba pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o tym by nie używać ich pod wpływem alkoholu.

W czasie Sylwestra i Nowego Roku pamiętajmy również o naszych pupilach, u których huk petard powoduje niepokój oraz traumę.

Przypominamy, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych jest dozwolona tylko osobom pełnoletnim. Osoba, która sprzedaje takie materiały osobom niepełnoletnim podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o rozważną oraz bezpieczną zabawę!

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...