straż miejska

W ostatnim czasie w godzinach porannych patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o osobie bezdomnej znajdującej się przy ul. Rynek, która od dłuższego czasu przesiaduje przy jednym ze sklepów.

Na miejscu zastano zaniedbanego mężczyznę, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach i był wyziębiony. Po wstępnych oględzinach strażnicy stwierdzili zaropiałe rany na nogach mężczyzny. W związku z wystąpieniem sytuacji zagrożenia życia i zdrowia na miejsce wezwano karetkę pogotowania.

Choremu zaproponowano hospitalizację, jednak odmówił dalszego leczenia. W związku z tym, by zapewnić mu opiekę i dach nad głową, funkcjonariusze przewieźli go do noclegowni.

W wyniku nowych ustaleń dowiedzieliśmy się, że mężczyzna po kilku dniach ponownie trafił do szpitala i tym razem zdecydował się na leczenie.

Dzięki sprawnemu współdziałaniu wielu służb osobie udało się zorganizować stałą pomoc. Obecnie przebywa w schronisku dla osób bezdomnych w Dąbrowie Górniczej, gdzie ma pozostać, do momentu aż jej stan zdrowia ulegnie poprawie. Jest również pod stałą opieką Ośrodka Pomocy Społecznej.

 
Formularz kontaktowy
 

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...