Podium

Początek roku jest czasem refleksji, podsumowań oraz wyznaczania celów na kolejny rok. My również postanowiliśmy wraz z rozpoczęciem 2018 r. przeanalizować ponownie miniony rok i przedstawić pięć najczęściej czytanych artykułów na naszej stronie internetowej w roku 2017.

Miejsce pierwsze - "Przekorny mieszkaniec"

dymzkomina

8.11.2017r. doszło do niecodziennej sytuacji. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gliwicach mając na uwadze wszechobecny smog w naszym regionie, dbając tym samym o poprawę jakości powietrza, udali się na kontrolę spalania nieczystości w przydomowych paleniskach. W trakcie wykonywania swoich zadań w tym zakresie na jednej z ulic strażnikom udaremniono przeprowadzenie kontroli paleniska. Mieszkaniec nie wyraził zgody na wpuszczenie funkcjonariuszy do domu i wykonanie czynności służbowych. Sprawę przekazano Policji celem prowadzenia dalszych czynności. Przypominamy: art. 225 Kodeksu karnego § 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Drugie miejsce - "Porzucone rowery"

DSC05621

28 marca 2017 r. w Gliwicach uruchomiono miejską wypożyczalnię rowerów. Dla wszystkich osób zainteresowanych przygotowano 100 Gliwickich Rowerów Miejskich, których stacje zlokalizowano w 10 różnych punktach miasta.Jak twierdzą pomysłodawcy, inicjatywa ma służyć poprawie komunikacji w mieście oraz zachęcać do aktywnego spędzania czasu. Mimo pozytywnych założeń okazuje się, że nie wszyscy użytkownicy potrafią uszanować przygotowany sprzęt. Niestety w tym  krótkim okresie nasi funkcjonariusze zlokalizowali już dwa, porzucone w przypadkowych punktach miasta, rowery. Jeden z nich był poważnie uszkodzony. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o czujność, a w razie zauważenia podobnych sytuacji o kontakt pod numerem telefonu 986.

Trzecie miejsce - "Ujawnili przestępstwo"

piwo219.04.2017 r. w trakcie przeprowadzania interwencji w sklepie spożywczym zlokalizowanym na ulicy Reymonta nasi funkcjonariusze ujawnili sprzedaż napojów alkoholowych bez wymaganych zezwoleń. Ponieważ w lokalu handlowym popełniono przestępstwo strażnicy wezwali na miejsce zdarzenia patrol Policji. Po przyjeździe policjantów oraz sporządzeniu protokołu zawierającego ilość i rodzaj napojów alkoholowych, całość towaru została zabezpieczona i przewieziona na V Komisariat Policji w Gliwicach. Przypominamy, że zgodnie z art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi: kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom dopuszcza się przestępstwa pod groźbą kary grzywny.

Czwarte miejsce - "Sprzątanie świata"

sprzatanie2

24-25 kwietnia 2017 r. na terenie Miasta Gliwice odbyła się kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata”. W działania aktywnie włączyli się nasi pracownicy, którzy na co dzień pilnują ładu i porządku w naszym mieście. Strażnicy porządkowali newralgiczne punkty zlokalizowane na terenie naszego miasta z zalegających odpadów. W ramach akcji funkcjonariusze uprzątnęli m.in. teren przy ul. Pszczyńskiej i ul. Floriańskiej.

 

Piąte miejsce - "Droga kawa"

audi16.02.2017 r. uwagę funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Straży Miejskiej w Gliwicach przykuł niefrasobliwie zaparkowany na ulicy Pszczyńskiej pojazd. Samochód całkowicie zablokował chodnik, przez co piesi byli zmuszeni do schodzenia na jezdnię, narażając się tym na niebezpieczeństwo potrącenia. W czasie gdy nasi pracownicy przeprowadzali czynności służbowe, do pojazdu wróciła sprawczyni wykroczenia. Jak się okazało, trzydziestoletnia kierująca feralnie zaparkowanym Audi, tarasowała chodnik, gdyż kupowała kawę w pobliskim barze. Podczas czynności legitymowania wyszło na jaw, że zainteresowana nie ma przy sobie prawa jazdy, a obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu jest nieaktualne. Strażnicy wezwali na miejsce patrol Policji, który przejął dalsze prowadzenie sprawy i ostatecznie ustalił, że kobieta nie posiada ważnych uprawnień do kierowania samochodami osobowymi, gdyż nie przeszła wymaganych badań lekarskich. Wszystko wskazuje na to, iż będzie to najdroższa kawa w życiu beztroskiej kierującej.

 

 

 
Formularz kontaktowy
 

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...