liscie1

Nastała jesień, a wraz z nią przyszedł czas na porządkowanie i przygotowanie działek oraz ogrodów na zimowy czas. Z tej okazji w ogrodach działkowych pojawił się dobrze wszystkim znany problem związany z paleniem odpadów organicznych i komunalnych. W związku z tym nasi funkcjonariusze prowadzą kontrole rodzinnych ogrodów działkowych, podczas których informują o zakazie rozpalania ognisk, jako metody utylizacji odpadów zielonych i wskazują inne sposoby tj. kompostowanie czy oddawanie do punktów zbiórki.

Tylko przez ostatni weekend przeprowadziliśmy kontrolę spalania odpadów na terenie sześciu ROD w trakcie, których interweniowaliśmy 12 razy w związku z powyższym wykroczeniem.

Przypominamy, że palenie roślin, gałęzi, a także śmieci na terenie ROD jest całkowicie zabronione. Najprostszym sposobem pozbycia się resztek roślinnych jest więc założenie kompostownika, który można później ponownie wykorzystać do nawożenia roślin. Pozostałe śmieci należy natomiast wyrzucić do odpowiednich pojemników na odpady.

W związku z powyższym przypominamy, że zgodnie z art. 191. Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach: „Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”.

Oznakuj swój rower

Mistrzowie parkowania

Akcja zima

Nie pal liści!

Psia akcja

Śmieci

Strefa wolna od dymu

Gorąca pułapka

Straż Miejska w Gliwicach
ul. Bolesława Śmiałego 2A
44-121 Gliwice
Telefon: (32) 231-69-55, Fax: (32) 338-19-80
NIP: 631-22-56-965 REGON: 276706186
 

Wykorzystywanie plików COOKIE - więcej informacji...